Vsak dan prihajajo novi parfumski trendi – od gurmanskih dišav, ki spominjajo na najljubše sladice, do mlečnih not, ki so postale pravi fenomen. A med vsemi me najbolj pritegnejo parfumi, ki dišijo po gozdu. Morda zato, ker ne govorijo le o lepoti, temveč tudi o občutku. O miru. O trenutku, ko se ustaviš in globoko vdihneš. To so dišave, ki me resnično osvojijo. In ne samo parfumi – zelo pogosto izberem tudi sveče s podobnimi notami, ker ustvarijo tisti poseben občutek doma, topline in sprostitve. Vonj lesa, iglic, mahu in svežega zraka ima zame skoraj meditativni učinek.

Med mojimi najljubšimi so:
Nue Co. Forest Lungs De-Stress – dišava, ki jo skoraj lahko imenujem gozd v steklenički. Evkaliptus, cedra in svežina zelenih not ustvarijo občutek, kot da stojiš sredi tihega gozda po dežju. To je parfum, ki ne kriči, ampak nežno objame.

DS & Durga Big Sur Eucalyptus Eau de Parfum – kalifornijska interpretacija narave. Evkaliptus, morski zrak in lesne note ustvarijo zelo svoboden, čist občutek. Parfum, ki me spomni na odprte prostore in trenutke popolnega odklopa.

Dolce & Gabbana Velvet Infusion – bolj sofisticirana interpretacija naravnih tonov. Eleganten, mehak in prefinjen, z občutkom luksuza, ki nikoli ne postane pretežak. Kot sprehod skozi urejen mediteranski vrt ob sončnem zahodu.

Scentologia Forest.Blends – prava oda gozdu. Zelene note, les in subtilna globina ustvarijo občutek tišine in notranjega ravnovesja. Eden tistih parfumov, ki jih ne nosi veliko ljudi, zato deluje še bolj posebno.

Azman Naked Forest Parfum – intenziven, skoraj hipnotičen vonj. Tukaj gozd ni nežen, ampak skrivnosten in bogat. Občutek je kot večerni sprehod med drevesi, ko se zrak ohladi in vse postane nekoliko bolj čarobno.

Bois Pacifique Tom Ford – topel les v najbolj elegantni različici. Ima prepoznavno Tom Ford sofisticiranost, a hkrati nekaj zelo umirjenega in naravnega. Vonj, ki deluje kot pobeg od vsakodnevnega ritma.

Verde Assoluto Roberto Cavalli – zelena interpretacija elegance. Svežina, listi, občutek narave in lahkotnosti. Eden tistih parfumov, ki pustijo občutek urejenosti, brez pretirane sladkosti.

Dark Forest by The Woods Collection – globok, nekoliko temačen in izredno pomirjujoč. Mah, les in zemeljske note ustvarijo skoraj terapevtski občutek. Popoln za vse, ki v parfumu iščejo občutek zavetja.
Pri teh dišavah mi je všeč predvsem to, da ne poskušajo biti všečne na prvo žogo. Ne spominjajo na sladice, ne sledijo nujno trendom – ampak ustvarijo atmosfero. In prav zato jih imam tako rada. Ker me vedno znova spomnijo, da je največji luksuz včasih samo občutek miru.













Pusti odgovor