To je paradoks soli: predstavlja enega od petih okusov, vendar je njena vohalna sled praktično neulovljiva. In tako kot se dogaja v kuhinji, se sol lahko uporablja tudi v parfumeriji za izboljšanje lastnosti sestavin kompozicije. Parfumer Quentin Bisch ji ni dal le preprostega vonja, temveč pravo dišavo, ki je črpala navdih iz tega bistvenega elementa narave in tako napisala novo poglavje v vohalni pripovedi Isseyja Miyakeja. Trideset let po ikoničnem evociranju vode v notah L’Eau d’Issey pour Homme se japonska znamka vrača z vodno in lesno kompozicijo, poklonom sodobni moškosti.

Vonj po soli, ki si ga je zamislil Issey Miyake – Foto: Issey Miyake

Le Sel d’Issey, tako se imenuje nova moška dišava, je kompozicija, ki prikliče morje skozi note alge laminarije in hrastovega mahu, oboje naravnega izvora, sublimirano s svežino slanega akorda. In ko valovi butajo ob tla, nastopi intenzivnost vetiverja in cedrovine, ki dišavi dodata neverjetno gostoto. In ravno gibanje med kopnim in morjem je tisto, zaradi česar je Le Sel d’Issey tako živahen in poln zagona.

Quentin Bisch je tako kot sodobni alkimist parfumerije poustvaril idejo o slanem vonju, saj v naravi ni izvlečka soli.

Delo iluzionista, ki s kombinacijo naravnih sugestij vzbudi vonj po soli. Druga značilnost je obstojnost Le Sel d’Issey, ki ohranja svojo značilno svežino tudi po urah in urah ter tako ostane vtisnjena na kožo in v vohalni spomin. Navdih iz narave združuje dišavo s Tokujinom Yoshioko, ki z Isseyjem Miyakejem sodeluje že dvajset let in se je zdaj podpisal pod izjemno čist dizajn embalaže za Le Sel d’Issey. Poetičen in eksperimentalen pristop oblikovalca in arhitekta najde navdih v japonski kulturi in temah, povezanih z naravo.

Vonj po soli, ki si ga je zamislil Issey Miyake – Foto: Issey Miyake
Vonj po soli, ki si ga je zamislil Issey Miyake – Foto: Issey Miyake

Zunanji videz odraža enako pozornost do okolja in naravnih virov, ki je značilna za sestavo dišave, s certificirano vegansko formulo in 95 % sestavin naravnega izvora. Med njimi je izvleček cedre brez primere, predelan iz odpadnih ostružkov iz pohištvene industrije. Tudi alkohol, s katerim je mešan dišeči koncentrat, je 100 % naravnega izvora in prihaja izključno iz francoske pridelave rdeče pese.

Komentiraj