Rutina nege kože pri 50 letih zahteva več pozornosti, aktivnih sestavin in posebnih izdelkov. Na žalost je koža na obrazu prva, ki pokaže znake staranja in sčasoma doživi spremembe, ki ne dopuščajo dvomov o starosti. Tudi če se pri 50 letih ni mogoče pomladiti, lahko s pravimi previdnostnimi ukrepi preprečimo škodo staranja kože. Danes vam ponujam nekaj nasvetov za pravilno rutino nege kože po 50. letu, z aktivnimi sestavinami, ki jih je treba uporabiti, koraki, ki jih je treba upoštevati, in izdelki, ki jih je treba preizkusiti.

Vir: Pinterest

Koža pri 50 letih

Z leti je koža podvržena dvema vrstama staranja: notranjemu in zunanjemu. Intrinzično staranje je neizogibno in progresivno: njegovi bolj ali manj izraziti znaki so povezani z genetiko. Zunanje staranje povzročajo nekateri zunanji dejavniki, kot so življenjske navade in atmosferski dejavniki. Poškodbe zunanjega staranja so vidne na najbolj izpostavljenih delih telesa, kot so obraz, vrat in roke. Na teh območjih so prvi znaki starosti vidni zaradi:

  • UV žarkov;
  • izpostavljenosti mrazu, vetru in onesnaževalcem;
  • napačnih prehranjevalnih navad;
  • kajenja;
  • pomanjkanja spanja;
  • stresa.
Vir: Pinterest

Znaki staranja na obrazu

Obraz je izpostavljen atmosferskim dejavnikom ter obrazni mimiki. Samo pomislite na gube na ustnicah, ki se nenehno premikajo, ko jeste, govorite, se smejite ali kadite. Obstaja nekaj očitnih znakov staranja kože, na katere je mogoče ukrepati:

  • gube;
  • tanka koža;
  • pusta polt in izguba svetlosti;
  • suha koža;
  • kožni madeži;
  • izguba tona;
  • podočnjaki in vrečke pod očmi.
Vir: Pinterest

Kaj se zgodi koži, ko se stara

Po 25. letu se koža obraza začne normalno starati, kar določajo trije dejavniki:

  • upočasnitev proizvodnje kolagena in elastina;
  • velika izguba vode;
  • zmanjšanje celičnega delovanja.

Ta proces je tesno povezan s hormonskimi spremembami. Zaradi tega se s prihodom menopavze spremembe stopnjujejo in rutina nege kože pri 50 letih mora biti bolj ciljno usmerjena. Temeljni element nege kože proti staranju je preventiva. Tudi če pri 50 letih ni mogoče imeti kože brez gub, je treba čim prej začeti ukrepati, da omejimo škodo, ki jo povzročajo zunanji dejavniki, in hkrati zajezimo fiziološke.

Vir: Pinterest

Katere produkte uporabljati

Pomembno je, da v svojo 50-letno rutino nege kože vključite nekatere specifične aktivne sestavine:

  • Antioksidantne stvari: boj proti prostim radikalom je eden temeljnih ukrepov za zajezitev škode, zaradi staranja in pigmentacije. Najbolj uporabljene antioksidativne snovi so nekateri vitamini, kot so A, C in E, pa tudi nekateri naravni izvlečki, kot sta borovnica ali zeleni čaj, ali molekule, kot sta resveratrol in koencim Q10.
  • Vlažila: izguba vode je eden najpomembnejših znakov staranja kože. V formulacijah proti staranju najdemo nekatere aktivne sestavine, ki lahko zadržijo velike količine vode na koži. Nekateri dobro znani primeri so hialuronska kislina in glicerin.
  • Antienimatske snovi: Obstajajo nekatere molekule, ki delujejo tako, da preprečujejo delovanje encimov, ki razgrajujejo kolagen in elastin ter upočasnjujejo izgubo tonusa.
  • Osvetljevalne snovi: v formulacijah proti staranju najdemo nekatere snovi, ki blokirajo sintezo melanina, kot je tirozinaza. Te snovi delujejo na kožne madeže in hiperpigmentacijo.
  • Aktivni pilingi: ko se staramo, se menjava kožnih celic upočasni in je videti vse bolj pusta in motna. Odstranjevanje odmrlih celic s pilingom je temeljni korak pri zagotavljanju svetlosti kože, to pa je mogoče storiti z aktivnimi sestavinami, kot sta alfa in beta-hidroksi kislina.
  • Hranilne snovi: kreme proti staranju so oblikovane s hranilnimi in mehčalnimi rastlinskimi olji in masli, ki delujejo tako, da ohranjajo hidrolipidno ravnovesje kože, se borijo proti suhi koži in jo mehčajo.
Vir: Pinterest

Rutina pri 50 letih

Rutina nege kože pri 50 letih mora slediti temeljnim korakom in vsebovati vse aktivne sestavine, ki ohranjajo sijaj, navlaženost in tonus. Zjutraj: očistimo, pripravimo kožo nujno s tonikom, ki se vedno zdi na pol nepomemben, v resnici je ključen. Nadaljujemo s serumom, ki je visoko koncentriram in deluje proti staranju; potem še krema. Čez serum nanesimo kremo, primerno starosti. Kreme proti staranju vsebujejo hranila, ki koži pomagajo, da ostane mehka in sijoča. V številnih kremah je mogoče najti nekatere snovi z učinkom liftinga ali botoksa, kot je acmella oleracea, ali pa bolj znane biomimetične peptide, ki delujejo na izrazne gube tako, da sproščajo mišice. Za dokončanje dobre rutine nege obraza pri starosti 50 let je bistvenega pomena nanos kreme za sončenje z visokim zaščitnim faktorjem. Zaščita je potrebna ne glede na letni čas in vremenske razmere. Zvečer: vse, kar naredimo zjutraj, torej očistimo, tonik, serum in seveda lahko dodamo nočno masko. Na trgu so maske, ki jih lahko pustimo delovati celo noč in jih nanesemo namesto večerne kreme za obraz. Imajo gelaste ali kremne teksture, ki vsebujejo zelo visoko koncentracijo učinkovin in pogosto tudi sproščujoče vonje, kot je sivka, ki pomagajo pri spanju. Te maske lahko uporabljamo vsak večer ali ko čutimo potrebo po dodatni hidraciji ali prehrani.

Vir: Pinterest

Občasni tretmaji

Poleg izdelkov, ki se uporabljajo pri vsakodnevni negi kože zjutraj in zvečer, obstajata dva tretmaja, ki ju lahko uporabite enkrat ali večkrat na teden: maske in pilingi. Obrazne maske so intenzivni tretmaji z visokimi odstotki funkcionalnih učinkovin. Kolikokrat na teden si nanesete obrazno masko? Ni fiksnih pravil glede pogostosti nošenja obraznih mask; pomembno je prisluhniti svoji koži in se naučiti čutiti svojo potrebo. Med tretmaji obraza, ki se priporočajo za nego kože po 50. letu, so vlažilne maske s hialuronsko kislino, osvetljevalne maske z vitaminom C ali s polifenoli in antioksidantnimi izvlečki. Izbiramo lahko med tkaninskimi, kremnimi ali gel maskami za obraz. Za zrelo kožo je nujen tudi piling obraza. Ko se obnavljanje celic upočasni, je za sijočo kožo in ohranjanje mladosti pomembno odstraniti odmrle celice s površine kože in spodbuditi obnavljanje celic. Alfa in beta-hidroksi kisline lahko dnevno vključimo v lepotno rutino, kot je najboljši piling za obraz, ki je primeren za vse tipe kože, ali občasno s pilingi. Pilinge lahko izvajamo doma ali jih izvaja strokovno osebje, kot so estetski zdravniki ali kozmetičarji. Razlika je v odstotkih kislin, ki so prisotne v formulacijah: posebej visoke odstotke lahko uporabljajo samo strokovnjaki.

Vir: Pinterest

Predel okoli oči

Kontura oči si zasluži ločeno razpravo glede na korake nege kože. Predel, na katerega morate biti še posebej pozorne v rutini nege nad 50. Koža na predelu okoli oči je tanjša in nima žlez lojnic, zaradi česar je bolj nagnjena k gubam. Poleg tega je na tem predelu manj maščobe, manj kolagena in elastina, cirkulacija pa je počasnejša. Iz tega razloga je kontura oči tisti del obraza, kjer se začnejo oblikovati prve gube. In ko se staramo, začnemo opažati bolj izrazite podočnjake in vrečke. Običajno imajo izdelki za konturo oči sveže in lahke teksture, kot so geli, redko mastne in težke teksture. V očesni konturi najdemo vlažilne snovi, kot je hialuronska kislina, ali aktivne snovi, kot so kamilica, gotu kola ali kofein, ki delujejo na mikrocirkulacijo. Za zrelo kožo so bistvene tudi nove konture oči z rastlinskimi peptidi in ceramidi. Prav zaradi njegove nežnosti nikakor ne smemo pozabiti zaščititi očesne konture pred UV žarki z uporabo posebnih krem ​​za sončenje in nego s posebnimi maskami.

Komentiraj